Forum Łódź, Paintball Łódź, Quady Łódź, Snowboard Łódź     BlogiBlogi      Szukaj     Formularz kontaktowy Formularz kontaktowy      Regulamin      Mapa Google      Kalendarz      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości ·

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: aborcja, na, slowacji

Aborcja na Słowacji
Autor Wiadomość
antosia123
pornoMASKOTKA

Dołączył: 08 Lut 2019
Posty: 1

Points: 10
Wysłany: Pią Lut 08, 2019 14:52 Aborcja na Słowacji


Jestem kursantką psychologii medycznej I stopnia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Na zaliczenie semestru zimowego mam przygotować pracę dyskusyjny temat u nas w kraju, dotyczącym aborcji. Chciałabym bardziej omówić w mojej pracy na temacie psychologicznym, moralnym i szeroko pojętej etyce. W sieci na szczęście nie brakuje informacji oraz licznych historii dziewczyn, które przedstawiają swoje “przygody”, bo w sieci są anonimowe. Mogą opisać swoje przeżycie ale również szukają tutaj wsparcia gdyż nie od dziś wiadomo, że aborcja to temat tabu, którego większość kobiet nie chce poruszać. Nie tylko w tym temacie ale nawet w błahych, innych sprawach kobiety boją się być oceniane i to właśnie chyba główny powód dla którego sieć to idealne miejsce, aby z kimś porozmawiać lub po prostu wyrzucić to z siebie.
Zebrane przeze mnie informację pozwolę sobie tutaj zamieścić. Pracując nad tym tematem zdałam sobie sprawę, że wielu kobietom może pomóc taki dłuższy opis, który jest „zbiorem wielu historii o usuwaniu ciąży” i pomoże tym, które go przeczytają, odnajdując w nim coś dla siebie. Na początku chcę uprzedzić, że jako autor jestem w nim w pełni obiektywna. Ten artykuł nie ma na celu propagowanie lub negowanie samego zabiegu usuwania ciąży, ale powinien zwrócić uwagę na problem, że w sieci każdego dnia natrafiamy na wzmianki i pytania od kobiet poszukujących wsparcia przy usunięciu ciąży. Wiele z nich niestety decyduje się na teoretycznie „mniej inwazyjną” aborcję farmakologiczną zażywając lekarstwa, których stosowanie jest kategorycznie zakazane w okresie ciąży. Takie farmaceutyki powodują poronienie, ale bardzo często mogą także tworzyć różne komplikacje, które zwykle i tak kończą się wizytą w klinice. Kolejne przypadki opisywane przez internautki to nielegalne zabiegi przeprowadzane w Polsce.

Oczywiście, że moja kobieca natura chce również zaznaczyć jakoś swoją ocenę, lecz kategorycznie sobie tego zabroniłam. Artykuł jest wyłącznie zestawieniem informacji pozyskanych z Internetu.

Na początek przedstawię najczęstsze pytania jakie znalazłam na różnych forach, stronach, blogach itp. oraz sformułowane przeze mnie odpowiedzi na podstawie uzyskanych informacji wokół danego pytania.

Dlaczego usuwanie ciąży w Polsce jest bardzo niebezpieczne?
Największym argumentem, który pojawia się także w innych krajach, gdzie dokonywanie zabiegów aborcyjnych jest podobnie restrykcyjne, to przede wszystkim brak odpowiedniej kadry, czy chociażby anestezjologa. Niestety, takie zabiegi, które wykonuje się nielegalnie odbywają się w mieszkaniach lekarzy, przy asyście jedynie zaufanej pielęgniarki. Chęć „dorobienia” sobie do wypłaty jest niestety czasem dużo większa niż zdrowy rozsądek, co dalej może skutkować problemami nie tylko prawnymi.

Aborcja farmakologiczna czy aborcja mechaniczna?
Aborcja farmakologiczna jest niestety łatwiej dostępna. W Internecie pojawia się wiele anonsów osób, które próbują sprzedać tabletki wczesnoporonne. Niestety kobiety w potrzebie i przed strachem związanym z wizytą lekarską lub brakiem pieniędzy na przeprowadzenie w klinice decydują się na taki krok. Zażywają tabletki nieznanego pochodzenia, które mają za zdanie spowodować aborcję, zapominając o zdrowym rozsądku oraz własnym bezpieczeństwie.

Jaka substancja wywołuje poronienie?
Najpopularniejszą według informacji z Internetu jest mizoprostol, który pojawia się w lekarstwach leczących choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów lub profilaktyce leczenia wrzodów żołądka.

Gdzie można legalnie usunąć ciążę?
W Europie jest wiele krajów, które umożliwiają wykonanie zabiegu w sposób legalny, gwarantując profesjonalne podejście oraz kompetentną kadrę. Najbliższe to: Austria, Holandia, Niemcy, Czechy oraz Słowacja.
Zabiegi wykonywane po zachodniej stronie Polski zwykle wiążą się z dużo większymi cenami, dlatego według informacji, jakie znajdują się na stronach internetowych Polki wybierają przede wszystkich Czechy oraz Słowację.

Co to jest turystyka aborcyjna?
To aktualnie popularne hasło. Polki jak i mieszkańcy innych krajów, gdzie prawo aborcyjne jest bardzo restrykcyjne decydują się na właśnie takie rozwiązanie, z uwagi na wyższe bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę. Według informacji zamieszczanych na stronach klinik aborcyjnych oraz forach internetowych co kilka dni organizowane są tego typu wyjazdy.

Ile trwa zabieg usunięcia ciąży?
Kliniki wykonujące tego typu zabiegu to to kliniki jednego dnia, zatem zabieg również trwa maksymalnie do kilku godzin. Natomiast po zachodniej stronie pobyt może wydłużyć się nawet do kilku dni, a w przypadku Holandii należy liczyć się również z dłuższym czasem dotarcia oraz powrotu.

Czy aborcja jest bezpieczna?
Żaden zabieg, nawet najprostszy, nie daje 100%-towej gwarancji. W Internecie jednak brak informacji o zgonie pacjentki, która zdecydowała się usunąć ciążę (w oficjalnej klinice). Wiele wzmianek i postów na forach informuje jednak o powikłaniach przy stosowaniu środków farmakologicznych we własnym zakresie.

Ile kosztuje aborcja?
Koszty usunięcia ciąży są różne, zwykle oscylują w granicach 1800-3900 zł w zależności od kraju, gdzie zabieg zostanie wykonywany oraz samej kliniki.

Czy po usunięciu ciąży można zajść w następną?
Po zabiegu obowiązuje okres rekonwalescencji, natomiast później skutki uboczne prawdopodobnie nie występują.

Co lepsze usunięcie ciąży w klinice, czy tabletkami?
Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem byłoby odpowiednie zabezpieczenie, by do takich sytuacji nie dopuścić. Jednak, gdy stoimy już przed podobnym wyborem prawdopodobnie bezpieczniejszym będzie aborcja w klinice.

Aborcja na Słowacji w porównaniu z innymi krajami.
Większość Polek wybiera wyjazd na Słowację, ponieważ według informacji zamieszczonych na forach internetowych, tam stosunek ceny do jakości jest najlepszy. Wyszkolona kadra w połączeniu z mniej restrykcyjnym prawem aborcyjnym pozwala wykonać zabieg w sposób maksymalnie bezpieczny.

Najlepsze kliniki aborcyjne na Słowacji.

Na Słowacji są dwie kliniki specjalizujące się w usuwaniu ciąży wybór to zawsze indywidualna decyzja każdego człowieka. Na forach internetowych zdania są mocno podzielone.

Do którego tygodnia można usunąć ciążę?

Maksymalnie do 12-tego tygodnia ciąży lekarz może podjąć się usunięcia ciąży, późniejsze ingerencje są stanowczo zakazane.


Poniżej historia pewnej internautki, która postanowiła opisać swoją historię w sieci czując się tutaj bezpiecznie:


„Dziewczyny, jest mi strasznie ciężko o tym pisać, ale czasami w naszym życiu dzieją się rzeczy, sytuacje, na które nie mamy wpływu.
W tym roku kończę 28 lat, jestem w stałym i szczęśliwym związku. Jakiś czas temu spełniłam jedno ze swoich marzeń – kupiłam mieszkanie wraz z moim partnerem.
Niby mam się świetnie, cieszę się, między nami jest świetnie... ale w ostatnim czasie wydarzyła się sytuacja, która wywróciła moje życie do góry nogami i nie potrafię sobie z tym poradzić. Dlatego piszę ten post, potrzebuje czyjejś porady. Nie jestem w stanie porozmawiać z nikim bliskim z mojego otoczenia... boje się, że zacznę być oceniana z góry. A więc zacznę od początku. To było jakieś dwa miesiące temu piękny wyjazd, wielkie babskie przygotowania trwające od dłuższego czasu – wieczór panieński koleżanki. Wszystko przebiegało pomyślnie, chłopak zawiózł mnie na PKP, gdzie spotkałam się z resztą dziewczyn. Na miejscu oczywiście pojawił się alkohol, śpiewy, a następnie wyszłyśmy do klubu. Początek imprezy pamiętam, końca już niestety nie. Ktoś w klubie dosypał mi do drinka narkotyki. Obudziłam się zupełnie sama w obcym mieszkaniu, rozebrana a obok mnie obcy mężczyzna. Telefon aż wrzał od ilości wiadomości i nieodebranych połączeń od moich przyjaciółek, z którymi wyszłam tej nocy. Ubrałam się i uciekłam stamtąd przerażona, nie pamiętałam nic, co się stało. Czułam, że wydarzyło się coś wbrew mojej woli, po prostu to czułam. Wróciłam do koleżanek, które zaraz wypytywały co się wydarzyło, gdzie byłam i dlaczego nie odbierałam telefonu...Nie powiedziałam im prawdy, małe kłamstewko, że skończyłam na jakieś obok domówce. Wróciłam do domu, nie mówiąc nikomu nic o moich podejrzeniach...
Mój okres się spóźniał od tygodnia, czułam się w ostatnim czasie fatalnie. Pobiegłam do apteki kupić test ciążowy... nad ranem według zaleceń na ulotce na czczo zrobiłam, no i wyszedł pozytywny. Pewnie myślicie, ciesz się kobieto, będziesz mamą... niestety, nie wspomniałam wcześniej – mój chłopak jest bezpłodny. Strach, panika to jedyne co czuję, dobrze wiem, że tej nocy na imprezie do tego doszło.
Nie jestem w stanie nikomu o tym powiedzieć, ale najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji jest zabieg aborcji. Nie pójdę z tym na policje, nie powiem rodzinie, partnerowi. Sama muszę się z tym uporać. Czytam od rana na ten temat, który wzbudza wiele kontrowersji, zdaję sobie z tego sprawę i nigdy nie sądziłam, że będę musiała stanąć przed takim wyborem. Chcę do tej sprawy podejść stanowczo i rozważnie, bez zastanawiania się, czy dopadną mnie wyrzuty sumienia.
Polskie prawo zezwala na dokonanie aborcji w trzech wypadkach, a mianowicie gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa, gdy zagraża życiu lub zdrowiu kobiety czy też, wtedy gdy u płodu stwierdza się ciężkie i nieodwracalne wady. Mój przypadek mógłby się zakwalifikować do jednego z tych powodów, ale naprawdę nie wyobrażam sobie opowiedzieć wszystkim, co się stało naprawdę, po prostu rozważam uporać się z ' problemem' na własną rękę. Znaleźć również można listę leków wywołujących poronienie, a mianowicie mizoprostol, który jest najczęściej stosowany.
Występuje w lekarstwach pomagających w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów lub profilaktyce leczenia wrzodów żołądka.

Znalazłam ciekawe wpisy i artykuły w internecie, nie wiedziałam, że to taka prosta sprawa... Temat poruszany i powiązany głównie z kliniką na Słowacji, gdzie my Polki mamy blisko i najważniejsze, dowiedziałam się, że większość lekarzy mówi po polsku, dzięki temu nie występuje tam bariera językowa. W moim przypadku byłby to wielki problem. Temat usuwania ciąży w Polsce jest bardzo kontrowersyjny. Oficjalnie aborcja jest kategorycznie zakazana na terenie całego kraju, ale ile zabiegów jest wykonywanych nielegalnie? Tego nigdy się nie dowiemy.

Kolejny artykuł szeroko opisuje tzw. turystykę aborcyjną i komentarz jednej z kobiet.

Artykuł Aborcja Słowacja
„Wiele kobiet decyduje się na zabieg aborcji na terenie Słowacji, wręcz nawet nazywają to „ turystyką aborcyjną „Czy zastanawiałyście się kiedyś ile kosztuje zabieg? Piszą tam... „Aborcja all inclusive za 1600 zł. Znalezienie zagranicznej kliniki z polską obsługą zajmuje kilka minut' Jestem w szoku, myślałam, że to tak nieosiągalne!”

Na portalu Newsweek również trafiłam na dość obszerny materiał o tym, że Polki zdecydowanie częściej korzytają z usług ginekologów za granicą. Najwidoczniej odległość od miejsca zamieszkania i znacznie większa anonimowość przemawiają do kobiet najbardziej. Fakt, że ktoś mogłyby się dowiedzieć lub zobaczyć w szpitalu jest znacznie większy niż wyjazd za granicę, gdzie ta rozpoznawalność zmniejsza się znacznie, a przypadkowe spotkanie z kimś zmniejsza się prawie do 0.

Artykuł: Aborcja Słowacja

W tym materiale możemy dowiedzieć się, że Polki masowo przerywają ciąże za granicą, do klinik nawet trafiają młodziutkie dziewczyny w wielku 14 lat, gdzie własne matki je przywożą. Jak i dużo starszych, ustawionych kobiet życiowo, aktorki czy nawet dziennikarki. W artykule opisane są stawki za granicą. Szacuje się, że Polki przerywają 150 tys. ciąż rocznie, ogromne cyfry. W artykule pada również informacja o tym, że wiele klinik specjalnie dla Polek zatrudnia konsultantów mówiących po polsku.


Kolejny artykuł, na jaki natrafiam to wpis kobiety, która mówi oficjalnie, że zdecydowała się na zabieg aborcji, dokładniej na Słowacji.

Aborcja Słowacja

„Ten artykuł mam wrażenie jest skierowany do mnie” - pisze internautka, która przeczytała artykuł i zechciała się podzielić z innymi swoim zdaniem.
„Nie przez przypadek go znalazłam, takie mam przeczucie! Opisuje on sytuację życiową, dorosłej kobiety 34-letniej mającą już dwie córki, ale jednak... sytuacja życiowa ja do tego zmusza, pieniądze. Kobieta, która postanowiła wraz z mężem zadecydować o przyszłości całej rodziny. Lekarze oczywiście zaczeli ją oceniać. Dlatego też właśnie nie chce nawet swoim bliskim mówić o obecnej sytuacji. Zdecydowała się, opowiada o swoim przeżyciu, że nie było bólu i na drugi dzień wróciła do domu.” - to fragment, historii kobiety, która również została postawiona przed najtrudniejszą decyzją w życiu.
Kolejny artykuł na temat aborcji, znów w tytule „turystyka Polek” tym razem na portalu politycznym możemy wyczytać sytuację kobiety o imieniu Maria, która musiała stanąc przed wyborem. Wspomina, że aborcja w Polsce to temat polityczny, nie jak dla niej - zdrowotny. Zabieg taki w Polsce nie wchodził w grę, a w ostatnim czasie nawet kilku ginekologów trafiło do więzienia. Maria się zdecydowała i również w miarę szczegółowo opisuje swoja sytuacje. Warte przeczytania, naprawdę.

Aborcja na Słowacji


W Internecie jest mnóstwo przeróżnych historii kobiet, które niestety noszą ten ciężar na sercu. Moja praca ma na celu dotknięcie każdej strony dotyczącej aborcji. Tego, że trzeba spojrzeć na każdy przypadek indywidualnie i z odpowiednią dozą empatii.


Na koniec zostawiam tych, którzy zadali sobie trud przeczytania całości z sentencją, na którą najczęściej natrafiałam podczas poszukiwań materiału. Niech to będzie głos kobiet, które musiały zmierzyć się z tematem aborcji – i to nie w teorii, lecz w praktyce. Chętnie nawiąże kulturalną oraz w pełni poważną rozmowę na temat aborcji zarówno z kobietami jaki i z panami, którzy przechodzili to razem ze swoimi partnerkami. Chętnie wysłucham historii osób związanych z tematem aborcji.

„Zanim osądzisz mnie i moje życie, włóż moje buty, przejdź ścieżki życia, które ja przeszłam, przeżyj moje bóle, smutki i cierpienia. Wytrwaj tyle, ile ja wytrwałam.Upadnij tam, gdzie ja upadałam i podnieś się tak samo jak ja się podniosłam. Kiedy już naprawdę poznasz moją historię, będziesz miał prawo żeby oceniać mnie i moje życie, tylko myślę, że to mogłoby Cię przerosnąć.”
Ostatnio zmieniony przez antosia123 Pon Lut 11, 2019 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamil332323
pornoMASKOTKA

Dołączył: 10 Lut 2019
Posty: 3

Points: 12
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 10:24 


Przeczytałem cały ten temat i uważam go za bardzo ciekawy.Jeden z ciekawszych tematów na forum.
_________________
eaton
 
 
kajka83
Lachon

Dołączył: 01 Lip 2016
Posty: 206

Points: 836
Wysłany: Czw Lut 21, 2019 09:58 


To prawda, że temat ten jest ciekawy i powinien być poruszany. Bo wiele kobiet nie wiem, że ma możliwość rozwiązania problemu, bez wyjazdu za granicę. Moja znajoma była w sytuacji, w której wyjazd nie wchodził w grę, a istniała potrzeba wykonania zabiegu. Tu Girlinneed.com znalazła rozwiązanie - tabletki poronne. Można jest zastosować w domu, co bardzo ułatwia sprawę.
 
 
olek32
Lachon

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 155

Points: 638
Wysłany: Sro Mar 13, 2019 09:49 


Koleżanka zamawiała takie tabletki poronne . Chyba właśnie z tej strony. I wiem, że były oryginalne i skuteczne - a to w tym temacie podstawa. Wiele kobiet szuka takich rozwiązań, bo wiadomo jak wygląda temat aborcji w naszym kraju. A wyjazd na Słowację to chyba w ostateczności.
 
 
Maryska00
pornoMASKOTKA

Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 37

Points: 156
Wysłany: Czw Sie 22, 2019 19:54 


Zgadzam się z olek32, sama znam stronę która zajmuje się takimi sprawami, jest to o wiele wygodniejsza opcja. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany jak wygląda aborcja farmakologiczna to polecam zajrzeć sobie na stronę girlinneed.com, mają szczegółowo objaśniony temat.
 
 
berenika
Ex Terminator

Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 413

Points: 1712
Wysłany: Wto Gru 10, 2019 14:57 


O bezpiecznych i w pełni skutecznych tabletkach poronnych przeczytacie też na stronie https://wszystko-o-aborcji.pl/tabletki-poronne/ Tam jest wszystko dokładnie opisane i wyjaśnione, więc myślę że ten temat was zainteresuje równie mocno, jak mnie.
 
 
lucyna
Ex Terminator

Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 304

Points: 1270
Wysłany: Wto Gru 31, 2019 13:42 


Z tymi tabletkami poronnymi to naprawdę różnie bywa.. czasami można się zawieść, zostać oszukanym. Ja słyszałam takie opinie o tabletkach poronnych ze strony https://tabletka-poronna.pl/ dlatego naprawdę trzeba być ostrożnym i 2 razy się zastanowić, zanim zamówimy taki zestaw online z niesprawdzonego źródła...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  Statystyki wizyt z innych stron
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
powered by PhpBB by Przemo, modified by ixdude.com
.
.